Images
Map
Land for Sale in La Jara, Colorado
County Road Aa, La Jara, CO 81140
$20,495
40 acres
Active sale
$500 drop
Est $186/moLocation
- Street address
- County Road Aa
- County
- Conejos County
- Elevation
- 7,881 feet
Property details
- Acreage
- 40 acres
- MLS #
- CREN 827003
- Posted
Parcels
- 556132100216
Listing history
| Date | Event | Price | Change | Source |
|---|---|---|---|---|
| May 13, 2026 | Price drop | $20,495 | $500 -2.4% | CREN |
| Mar 9, 2026 | Price drop | $20,995 | $3,000 -12.5% | CREN |
| Sept 29, 2025 | Price drop | $23,995 | $16,000 -40% | CREN |
| Sept 10, 2025 | Price increase | $39,995 | $8,500 27% | CREN |
| Sept 10, 2025 | Price drop | $31,495 | $8,500 -21.3% | CREN |
| Sept 1, 2025 | Price drop | $39,995 | $5 -0.01% | CREN |
| July 29, 2025 | New listing | $40,000 | — | CREN |