Images
Map
Land for Sale in Mesita, Colorado
County Road H, Mesita, CO 81152
$24,500
40 acres
Active sale
$5k drop
Est $222/moLocation
- Street address
- County Road H
- County
- Costilla County
- Elevation
- 8,379 feet
Property details
- Acreage
- 40 acres
- MLS #
- CREN 824394
- Posted
Parcels
- 30006345
Listing history
| Date | Event | Price | Change | Source |
|---|---|---|---|---|
| Oct 13, 2025 | Price drop | $24,500 | $5,000 -16.9% | CREN |
| Aug 20, 2025 | Price drop | $29,500 | $5,499 -15.7% | CREN |
| July 7, 2025 | Price drop | $34,999 | $5,001 -12.5% | CREN |
| May 21, 2025 | New listing | $40,000 | — | CREN |