List
30 acres of land for sale in New Mexico
Price
Size
Tags
Save
83 properties
for more listings.
11 days
$408,000
27.2 acres
San Miguel County
3 bd, 2 ba
•
1,540 sq ft
Pecos, NM 87552
28 days
$1,585,000
27.8 acres
Santa Fe County
5 bd, 3.5 ba
•
3,584 sq ft
Glorieta, NM 87535
12 days
$160,000
26.1 acres
Rio Arriba County
Coyote, NM 87012
6 days
$226,000
30.1 acres
Grant County
Mimbres, NM 88049
40 days ago
$210,000
28 acres
Rio Arriba County
Chama, NM 87520
2 months ago
$5,900,000
33 acres
Doña Ana County
Anthony, NM 88021
23 days
$499,900
29.5 acres
Chaves County
Roswell, NM 88201
3 months ago
$399,000
29.2 acres
Otero County
Tularosa, NM 88352
5 months ago
$4,150,000
29 acres
Taos County
San Cristobal, NM 87564
5 months ago
$3,999,000
29 acres
Taos County
San Cristobal, NM 87564
6 months ago
$518,880
32.4 acres
Valencia County
Rio Communities, NM 87002
6 days
$204,000
27.2 acres
Grant County
Mimbres, NM 88049
26 days
$525,000
28.8 acres
McKinley County
3 bd, 1.5 ba
•
1,710 sq ft
Ramah, NM 87321
2 months ago
$85,000
27 acres
McKinley County
Vanderwagen, NM 87301
5 days
$4,000,000
26.2 acres
San Juan County
Farmington, NM 87402
2 months ago
$180,000
30 acres
Grant County
Silver City, NM 88061
5 months ago
$295,000
28.1 acres
Catron County
3 bd, 2 ba
•
1,568 sq ft
Datil, NM 87821
41 days ago
$1,175,000
27.3 acres
Lincoln County
3 bd, 3 ba
•
4,650 sq ft
Alto, NM 88312
$15k drop • Mar 7
$160,000
33 acres
Valencia County
Belen, NM 87002
10 months ago
$180,000
31.8 acres
Rio Arriba County
Lindrith, NM 87029
53 days ago
$225,000
27.7 acres
Guadalupe County
Dilia, NM 87724
2 days
$140,000
28 acres
Chaves County
Lake Arthur, NM 88253
28 days
$250,000
27.6 acres
Sandoval County
2 bd, 1 ba
•
732 sq ft
La Jara, NM 87027
$1k drop • May 5
$41,000
28.6 acres
Socorro County
Veguita, NM 87062
5 months ago
$1,238,000
31 acres
Doña Ana County
Las Cruces, NM 88032
6 months ago
$1,800,000
27.3 acres
Taos County
4 bd, 4 ba
•
4,514 sq ft
Taos, NM 87571
7 months ago
$649,500
30 acres
Santa Fe County
2 bd, 2 ba
•
2,499 sq ft
Stanley, NM 87056
23 months ago
$53,000
26.6 acres
Cibola County
Ramah, NM 87321
3 years ago
$299,900
30 acres
Rio Arriba County
Chama, NM 87520
2 months ago
$150,000
29.8 acres
Chaves County
Roswell, NM 88201
$6k drop • Mar 12
$379,000
26.2 acres
Grant County
3 bd, 2 ba
•
1,536 sq ft
Buckhorn, NM 88025
$80k drop • Feb 20
$595,000
32 acres
Santa Fe County
1 bd, 1 ba
•
400 sq ft
Glorieta, NM 87535
12 months ago
$220,000
33 acres
San Miguel County
Ribera, NM 87560
35 days ago
$130,000
26.6 acres
Grant County
Pinos Altos, NM 88053
54 days ago
$1,660,000
33 acres
Otero County
2 bd, 2 ba
•
1,316 sq ft
Cloudcroft, NM 88317
16 months ago
$52,000
29.9 acres
Cibola County
Ramah, NM 87321
4 months ago
$300,000
32.4 acres
Grant County
Faywood, NM 88034
2 years ago
$4,499,000
27.7 acres
Santa Fe County
4 bd, 3.5 ba
•
7,000 sq ft
Sandia Park, NM 87047
23 months ago
$300,000
29.9 acres
Grant County
Silver City, NM 88061
7 months ago
$380,000
27.5 acres
Santa Fe County
3 bd, 2 ba
•
1,701 sq ft
Stanley, NM 87056
5 months ago
$1,280,220
29.4 acres
Doña Ana County
Las Cruces, NM 88012
$30k drop • Apr 24
$895,000
30.3 acres
San Miguel County
3 bd, 2.5 ba
•
3,055 sq ft
Rociada, NM 87742
$750k drop • Apr 21
$1,750,000
28.8 acres
Taos County
El Prado, NM 87571
$7.6k drop • Apr 22
$30,799
26.7 acres
Rio Arriba County
Regina, NM 87046
$30k drop • Feb 16
$270,000
30.6 acres
Taos County
Arroyo Hondo, NM 87513
20 days
$29,999
33 acres
Socorro County
Veguita, NM 87062
11 months ago
$28,900
30 acres
Socorro County
Magdalena, NM 87825
$10k drop • May 5
$78,500
30.5 acres
McKinley County
Gallup, NM 87301
2 years ago
$199,000
27.3 acres
San Miguel County
Bernal, NM 87569
3 years ago
$120,000
30 acres
Grant County
Silver City, NM 88061
1
2
1-50 of 83 properties
Map